ubezpieczenie turystyczne polisa turystyczna

Planując swoją podróż, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Taka polisa to nie tylko zabezpieczenie finansowe w przypadku nieoczekiwanych kosztów związanych z chorobą czy wypadkiem, ale również poczucie bezpieczeństwa na czas trwania wyjazdu.

Dzięki zawartemu ubezpieczeniu możemy spokojnie cieszyć się wakacjami, nie martwiąc się o nieprzewidziane okoliczności. Co ważne, polisę można uzupełnić o dodatkowe elementy, w zależności od indywidualnych potrzeb. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, co dokładnie obejmuje nasza ochrona.

Co daje ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd na wakacje to na pewno czas radości i wypoczynku. Jednakże, może się zdarzyć, że podczas podróży spotka nas nieszczęście, które spowoduje dodatkowe wydatki. W takich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne to najlepszy sposób na ochronę przed nieprzewidzianymi kosztami. Koszty leczenia za granicą, transport do kraju po wypadku, rehabilitacja, skradziony bagaż, opóźniony przelot – to wszystko generuje koszty, które mogą być zbyt wysokie dla naszej kieszeni. Warto zainwestować w polisę, nawet jeśli wybieramy się na krótki, weekendowy wypad.

EKUZ nie wystarczy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia bezpłatną opiekę medyczną w krajach UE i EFTA. Jednak ma ograniczenia. Nie obejmuje kosztów transportu powrotnego, leczenia w prywatnych placówkach medycznych ani kosztów leczenia, które pacjent musi współfinansować (tj. dopłaty do pobytu w szpitalu, wizyt u specjalistów czy zakup leków).

Dlaczego warto postawić na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

– Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje całkowite poczucie bezpieczeństwa podróżujących

– Ubezpieczyciel organizuje kompleksowy proces leczenia oraz zapewnia organizację pomocy w przypadku choroby lub wypadku.

– Polisa turystyczna dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klientów.

– Posiadacz polisy nie musi wkładać własnych środków finansowych, aby otrzymać pomoc.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, niezwykle istotne jest, aby dopasować jego zakres do planowanej formy wypoczynku. Jeśli planujemy relaksacyjny urlop, podczas którego będziemy zwiedzać i uprawiać niewymagającą aktywność fizyczną, standardowa polisa powinna być dla nas wystarczająca. W takim przypadku koszty leczenia, NNW oraz pomoc assistance, zapewnią odpowiednią ochronę i gwarancję bezpieczeństwa podczas podróży. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zwrócić uwagę na zakres ochrony, aby uniknąć niespodzianek i nieprzyjemnych sytuacji w trakcie wakacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*